English   Deutsch   Française   Svenska   Suomeksi   Norsk   Danske  


About Us


  Home Page

Results 

Events 

Organizers 

Marketplace 

My Account   
 

 

www.AutoDOC.se

http://www.kjuladragway.com/

http://www.skanstullsdack.se

Buy a banner
Click here!

 
 
•  Results
2021

2020

2019

2018

•  V8SCC 2020
Latest News

59 tävlande har kört och producerat 225 tidkort


2020-07-14 14:34:38
Time-Tree v6.1.0


Kvalresultat för 10-11
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 13 Johan Karlsson 0,4401 1,6686 180,77 6,4269 180,77 6,4269
2 54 Nick Eklund 0,0495 1,5956 175,70 6,4564 175,70 6,4564 +0,0295
3 53 Gerd Eklund 0,2056 1,6563 171,31 6,7321 171,31 6,7321 +0,3052
4 3 Göran Eriksson 0,1301 1,6777 176,30 6,7544 176,30 6,7544 +0,3275
5 18 Bosse Stenhammar 0,6883 1,7496 166,94 6,9782 166,94 6,9782 +0,5513
6 107 Robert Lund 0,4250 1,9187 171,14 7,0706 171,14 7,0706 +0,6437
7 21 Tommy Orest 0,4327 1,7088 164,31 7,0814 164,31 7,0814 +0,6545
8 36 Sören Jensen -0,0297 1,7946 162,82 7,1218 162,82 7,1218 +0,6949
9 7 Fredrik Edlund 0,5929 1,8371 165,29 7,4337 165,29 7,4337 +1,0068
10 63 Thomas Brolin 0,5099 1,9208 161,47 7,4587 161,47 7,4587 +1,0318
11 39 Karl-Erik Andersson 1,6625 1,9586 158,10 7,7006 158,10 7,7006 +1,2737
12 26 Jonas Klasson 0,1708 2,4802 113,12 10,3765 113,12 10,3765 +3,9496

Kvalresultat för 11-12
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 71 Pontus Carlsson -0,2443 1,6899 156,59 7,0037 156,59 7,0037
2 1 Peter Nilsson 0,6042 1,7386 164,16 7,0512 164,16 7,0512 +0,0475
3 104 Anders Johansson 0,2738 1,7495 160,00 7,1633 160,00 7,1633 +0,1596
4 117 Linus Mahrs 0,7675 1,8211 160,82 7,2114 160,82 7,2114 +0,2077
5 12 Elin Ragnebro 0,5342 1,7297 156,08 7,2199 156,08 7,2199 +0,2162
6 23 Pontus Karlsson 0,0036 1,9307 158,42 7,3184 158,42 7,3184 +0,3147
7 42 Magnus Johansson 0,1778 1,8320 157,48 7,4375 157,48 7,4375 +0,4338
8 4 Stefan Enghart 0,7713 1,8966 157,00 7,4658 157,00 7,4658 +0,4621
9 27 Patrik Johannesson 1,5926 1,9202 159,72 7,4767 159,72 7,4767 +0,4730
10 94 Roger Gustafsson 0,2907 1,9844 160,89 7,5256 160,89 7,5256 +0,5219
11 43 Peter Thomasson 0,2795 1,7803 150,00 7,5341 150,00 7,5341 +0,5304
12 122 Ronnie Gustavsson 0,1740 1,9511 151,48 7,6671 151,48 7,6671 +0,6634
13 31 Mikael Kvarnström 0,2847 1,9558 149,16 7,7033 149,16 7,7033 +0,6996
14 38 Jensa Jarehall 0,5029 2,0169 141,43 8,2087 141,43 8,2087 +1,2050
15 10 Christer Mahrs 1,0547 2,0849 137,30 9,2063 137,30 9,2063 +2,2026

Kvalresultat för 12-13
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 59 Niklas Wikander -0,0021 1,8375 152,61 7,5133 152,61 7,5133
2 51 Emil Ekberg 0,2388 1,8622 139,72 7,5144 139,72 7,5144 +0,0011
3 110 Magnus Kinnå 0,3379 1,7835 131,60 7,7442 131,60 7,7442 +0,2309
4 55 Tomas Rydberg 0,3321 1,9411 148,21 7,7863 148,21 7,7863 +0,2730
5 24 Kai Svensson 0,2512 1,9245 148,85 7,8027 148,85 7,8027 +0,2894
6 46 Tom Rehn 0,6765 1,8509 141,48 7,8918 141,48 7,8918 +0,3785
7 34 Henke Larsson 0,2158 1,8521 142,69 7,9161 142,69 7,9161 +0,4028
8 109 Jens Stjernberg 0,4081 1,8908 145,43 8,0576 145,43 8,0576 +0,5443
9 88 Markus Eriksson 0,2126 1,9030 135,31 8,2973 135,31 8,2973 +0,7840
10 8 Tuomo Rautio 0,3657 1,8930 131,36 8,3808 131,36 8,3808 +0,8675
11 116 Peter Davis 0,3168 2,1962 139,56 8,4163 139,56 8,4163 +0,9030
12 123 Lasse Ekelund 1,7330 2,3798 149,81 8,5428 149,81 8,5428 +1,0295
13 90 Micke Dunå -0,1138 2,1030 127,43 8,8641 127,43 8,8641 +1,3508
14 32 Peter Karnevik 0,7470 2,3302 139,56 8,8992 139,56 8,8992 +1,3859
15 50 Peter Skippari 0,8097 2,3973 125,41 9,1478 125,41 9,1478 +1,6345
16 66 Marie-Louise Valdekvist 1,1358 2,8146 124,57 10,1548 124,57 10,1548 +2,6415
17 37 Ken Johansson 11,6084 2,4366 85,64 10,3066 85,64 10,3066 +2,7933

Kvalresultat för 13-
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 57 Mats Sågensjö 0,4438 2,1347 141,48 8,2188 141,48 8,2188
2 64 Hans Löfgren 0,3884 2,0113 147,33 8,2197 147,33 8,2197 +0,0009
3 100 Torbjörn Pettersson 0,5189 2,0562 136,39 8,4123 136,39 8,4123 +0,1935
4 69 Robert Carlsson 0,1847 2,1373 134,53 8,6335 134,53 8,6335 +0,4147
5 87 Nicklas Alvarsson 0,6304 1,9831 129,12 8,7121 129,12 8,7121 +0,4933
6 20 Lenny Eklund 0,1824 2,1675 133,90 8,7827 133,90 8,7827 +0,5639
7 41 Rickard Andersson 1,1295 2,3496 111,49 10,0420 111,49 10,0420 +1,8232
8 60 Sara Wallman -0,0768 2,7411 116,20 10,3811 116,20 10,3811 +2,1623
9 65 Wilhelm Österberg 0,7348 3,1024 124,33 10,7590 124,33 10,7590 +2,5402

Kvalresultat för 8,50-10
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 14 Robert Väliste 0,1050 1,5329 153,68 6,5458 153,68 6,5458
2 22 Thomas Bengtsson 0,3590 1,8100 172,58 6,8438 172,58 6,8438 +0,2980
3 56 Jerry Gamelius 0,0957 2,2119 163,60 8,1466 163,60 8,1466 +1,6008

Kvalresultat för Test and tune
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 62 Markus Josefsson 0,2331 1,4496 150,06 6,4035 150,06 6,4035
2 112 Mimmi Karlsson 0,4977 1,9482 139,35 7,4608 139,35 7,4608 +1,0573
3 406 Pierre Brandtsson 0,1254 1,8632 155,27 7,5401 155,27 7,5401 +1,1366


Race information is produced by TimeTree

© 2011 - 2021 | Nitroz AB & PKS-Consulting | Disclaimer