English   Deutsch   Française   Svenska   Suomeksi   Norsk   Danske  


About Us


  Home Page

Results 

Events 

Organizers 

Marketplace 

My Account   
 

 

www.AutoDOC.se

http://www.kjuladragway.com/

http://www.skanstullsdack.se

Buy a banner
Click here!

 
 
•  Results
2021

2020

2019

2018

•  V8SCC DAG 2
Latest News

66 tävlande har kört och producerat 235 tidkort


2020-07-15 14:49:52
Time-Tree v6.0.45

Elimination Ladders :

BRACKET_V8_SCC


Kvalresultat för 10,00-11,00
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 3 Göran Eriksson 0,1266 1,5218 177,30 6,4403 177,30 6,4403
2 21 Tommy Orest 0,3650 1,5586 173,91 6,5254 173,91 6,5254 +0,0851
3 107 Robert Lund 0,5360 1,5878 169,53 6,6929 169,53 6,6929 +0,2526
4 36 Sören Jensen 0,0428 1,6556 160,11 6,9853 160,11 6,9853 +0,5450
5 63 Thomas Brolin 0,5902 1,7080 162,09 7,0732 162,09 7,0732 +0,6329
6 18 Bosse Stenhammar 0,7361 1,5111 161,91 7,0774 161,91 7,0774 +0,6371
7 2463 2463 -0,0882 1,1982 147,15 5,7762 147,15 5,7762 -0,6641

Kvalresultat för 11,00-12,00
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 42 Magnus Johansson 0,2850 1,5853 156,25 7,0744 156,25 7,0744
2 4 Stefan Enghart 2,6443 1,7529 158,94 7,1609 158,94 7,1609 +0,0865
3 7 Fredrik Edlund 0,4104 1,5910 164,05 7,2029 164,05 7,2029 +0,1285
4 27 Patrik Johannesson 0,4608 1,7185 154,61 7,3263 154,61 7,3263 +0,2519
5 122 Ronnie Gustavsson 0,2177 1,6998 154,57 7,3375 154,57 7,3375 +0,2631
6 94 Roger Gustafsson 0,1544 1,9411 161,00 7,4045 161,00 7,4045 +0,3301
7 43 Peter Thomasson 0,4051 1,6704 147,51 7,4709 147,51 7,4709 +0,3965
8 31 Mikael Kvarnström -0,2098 1,8190 151,04 7,5918 151,04 7,5918 +0,5174
9 38 Jensa Jarehall 0,1959 1,7920 145,87 7,7634 145,87 7,7634 +0,6890

Kvalresultat för 12,00-13,00
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 46 Tom Rehn 0,6083 1,6662 147,36 7,5306 147,36 7,5306
2 34 Henke Larsson 0,3678 1,7894 143,77 7,7110 143,77 7,7110 +0,1804
3 116 Peter Davis 0,4203 1,7293 140,85 7,8134 140,85 7,8134 +0,2828
4 110 Magnus Kinnå 0,2687 1,8934 145,84 7,8860 145,84 7,8860 +0,3554
5 37 Ken Johansson 0,6942 1,8129 139,56 7,9191 139,56 7,9191 +0,3885
6 123 Lasse Eklund 1,6850 2,0928 149,32 7,9396 149,32 7,9396 +0,4090
7 24 Kai Svensson 0,5731 1,8967 141,84 7,9418 141,84 7,9418 +0,4112
8 88 Markus Eriksson 0,2221 1,8184 135,93 8,1460 135,93 8,1460 +0,6154
9 109 Jens Stjernberg 0,6237 2,0544 144,84 8,1946 144,84 8,1946 +0,6640
10 32 Peter Karnevik 0,4982 1,8753 141,65 8,2179 141,65 8,2179 +0,6873
11 8 Tuomo Rautio 0,4306 1,8061 129,68 8,3921 129,68 8,3921 +0,8615
12 50 Peter Skippari 0,8830 2,4820 119,09 9,9153 133,23 15,3429 +7,8123

Kvalresultat för 13,00-
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 90 Micke Dunå 0,3995 1,9991 125,52 8,7885 125,52 8,7885
2 57 Mats Sågensjö 0,6429 1,9954 126,43 8,8261 126,43 8,8261 +0,0376
3 20 Lenny Eklund 2,2802 2,2777 132,38 8,8976 132,38 8,8976 +0,1091
4 87 Nicklas Alvarsson 0,9216 2,0868 126,47 8,9648 126,47 8,9648 +0,1763
5 41 Rickard Andersson 0,4781 2,0125 114,92 9,4750 114,92 9,4750 +0,6865
6 60 Sara Wallman 0,0713 2,6365 102,68 10,6668 102,68 10,6668 +1,8783

Kvalresultat för Bracket V8 SCC
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 104 Anders Johansson 0,0069 1,7635 158,94 7,1783 158,94 7,1783
2 56 Jerry Gamelius 0,0105 1,9631 169,21 7,4757 169,21 7,4757 +0,0036
3 71 Pontus Carlsson 0,0234 1,4748 138,97 7,2567 138,97 7,2567 +0,0165
4 54 Nick Eklund 0,0674 1,5159 167,64 6,5707 167,64 6,5707 +0,0605
5 12 Elin Ragnebro 0,0706 1,5689 156,08 7,0380 156,08 7,0380 +0,0637
6 69 Robert Carlsson 0,0748 2,1451 143,83 8,4618 143,83 8,4618 +0,0679
7 59 Niklas Wikander 0,1438 1,6231 150,38 7,4060 150,38 7,4060 +0,1369
8 55 Tomas Rydberg 0,1492 1,7438 146,16 7,5670 146,16 7,5670 +0,1423
9 51 Emil Ekberg 0,1601 1,7999 146,34 7,6964 146,34 7,6964 +0,1532
10 53 Gerd Eklund 0,1860 1,4955 170,82 6,4969 170,82 6,4969 +0,1791
11 100 Torbjörn Pettersson 0,2771 1,9429 135,52 8,2898 135,52 8,2898 +0,2702
12 64 Hans Löfgren 0,3053 2,0007 146,94 8,1800 146,94 8,1800 +0,2984
13 13 Johan Karlsson 0,3396 1,5460 178,53 6,3495 178,53 6,3495 +0,3327
14 22 Thomas Bengtsson 0,4175 1,6597 173,20 6,7065 173,20 6,7065 +0,4106
15 1 Peter Nilsson 0,4957 1,7930 159,75 7,2806 159,75 7,2806 +0,4888
16 14 Robert Väliste 0,5071 1,4258 152,90 6,7139 152,90 6,7139 +0,5002

Kvalresultat för Test and tune
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 4476 Gideon Liljegren 0,0386 1,4021 194,65 5,8536 194,65 5,8536
2 89 Jimmy Persson 2,7156 1,5304 181,77 6,3905 181,77 6,3905 +0,5369
3 315 Lasse Forsström 0,2399 2,0772 137,12 8,4180 137,12 8,4180 +2,5644
4 310 Metin Varli 0,3952 1,3792 187,84 5,9898 233,99 9,3447 +3,4911
5 303 Henrik Gustavsson 2,2733 1,3023 192,77 5,8465 179,33 9,5987 +3,7451
6 190 Jörgen Andersson 2,1123 1,3824 203,22 5,8525 161,00 9,7596 +3,9060
7 302 Mathias Forslind 0,4487 1,6054 182,97 6,4784 228,43 9,9162 +4,0626
8 304 Magnus Joelsson 0,9775 1,5295 178,88 6,4590 216,15 10,0353 +4,1817
9 300 Christian Andersson 0,5705 1,5504 167,25 6,6850 204,84 10,5043 +4,6507
10 112 Mimmi Karlsson 0,7392 2,0349 162,68 7,5137 201,91 11,3979 +5,5443
11 309 Anders Reineborg 5,5312 1,8357 175,10 7,1275 146,91 11,5398 +5,6862
12 314 Mikael Holmfeldt 0,9831 2,6861 136,31 9,2438 178,00 13,7260 +7,8724
13 312 Tommy Lindberg 0,5531 2,2386 115,50 9,7653 141,29 15,2739 +9,4203
14 306 Gustaf Norman 1,0809 2,6503 103,40 11,6166 150,50 16,6780 +10,8244
15 999 999 0,8111 3,7408 50,18 18,5545 50,18 18,5545 +12,7009
16 888 Ulla-Bella 0,9849 4,2743 51,27 20,0613 51,27 20,0613 +14,2077


Race information is produced by TimeTree

© 2011 - 2021 | Nitroz AB & PKS-Consulting | Disclaimer