English   Deutsch   Française   Svenska   Suomeksi   Norsk   Danske  


About Us


  Home Page

Results 

Events 

Organizers 

Marketplace 

My Account   
 

 

www.AutoDOC.se

http://www.kjuladragway.com/

http://www.skanstullsdack.se

Buy a banner
Click here!

 
 
•  Results
2021

2020

2019

2018

•  CORVETTEKLUBBEN KM 2020
Latest News

27 tävlande har kört och producerat 260 tidkort


2020-08-09 11:25:43
Time-Tree v6.0.45

Elimination Ladders :

BRACKET


Kvalresultat för Bracket
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 35 Magnus Kinnå 0,0134 1,7368 146,85 7,6094 180,09 11,9269
2 32 Tomas Andersson 0,0227 2,0585 140,30 8,3206 181,22 12,7046 +0,0093
5 8 Torbjörn Rudman 0,0365 2,1775 119,30 9,3580 136,31 14,8555 +0,0231
6 1 Britt Karlsson 0,0441 2,7924 119,64 10,1645 136,13 15,3665 +0,0307
7 29 Tobias Bergqvist 0,0629 2,3402 114,94 9,9596 139,59 15,5277 +0,0495
10 27 Göran Lundström 0,1257 2,2509 138,86 8,7659 179,28 13,1368 +0,1123
12 34 Urban Carlsson 0,1544 2,0589 144,99 8,1248 184,80 12,4160 +0,1410

Kvalresultat för Snabbaste bil
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 21 Tommy Orest 0,1273 1,6066 174,12 6,6312 218,18 10,2454
2 11 Magnus Hedström 0,2735 1,5090 157,45 6,9424 190,98 11,0159 +0,7705
3 14 Arne Åström 0,1182 1,8516 164,57 7,2436 201,62 11,1410 +0,8956
4 7 Kenneth Böttern 0,0312 1,8259 156,22 7,3757 200,72 11,2732 +1,0278
5 9 Lennart Larsson 0,1746 1,8071 146,34 7,7718 185,71 12,0405 +1,7951

Kvalresultat för Test and tune
Pos TvlNR Namn Reaktion 60-fot Hast201 Tid201 Hastighet Sluttid Diff
1 40 Lars Wikander 0,5677 1,7167 164,42 7,0432 209,18 10,8091
2 10 Göran Carlsson 0,3490 1,7875 152,25 7,5017 188,68 11,6451 +0,8360
3 4 Peter Nordvall 0,2097 1,9942 151,04 7,8391 198,18 11,8564 +1,0473
4 38 Urban Sjögren 0,0898 1,7938 150,50 7,3575 166,28 11,9551 +1,1460
5 28 Kurt Andersson 0,2945 2,2816 157,03 8,0871 201,29 12,0301 +1,2210
6 900 Rolf Bjelven 0,7954 1,9891 146,58 8,0115 188,48 12,2441 +1,4350
7 36 Sebastian Frykberg 0,6070 2,6627 150,66 8,4889 194,81 12,4777 +1,6686
8 13 Roland Stedt 0,6374 2,1137 143,68 8,3162 188,53 12,5237 +1,7146
9 18 Peter Roos 0,4464 1,8914 140,30 8,2410 175,82 12,7123 +1,9032
10 19 Magnus Skarp 0,5742 2,1262 138,78 8,5079 164,80 13,0857 +2,2766
11 24 Conny Roll 0,4465 2,1422 139,53 8,3616 132,57 13,2177 +2,4086
12 3 Mikael O Sara Holmfeldt 0,8804 2,1850 136,00 8,8102 178,39 13,2740 +2,4649
13 5 Thomas Rydell 0,4154 2,2108 136,16 8,7007 173,37 13,2759 +2,4668
14 901 Helge Kristoffersen 0,5318 2,2248 132,18 8,7055 168,62 13,4049 +2,5958
15 16 Torbjörn Isacsson 0,7415 2,2837 135,75 8,9598 178,79 13,4566 +2,6475


Race information is produced by TimeTree

© 2011 - 2021 | Nitroz AB & PKS-Consulting | Disclaimer